כמעט כולנו פותחים איתו את הבוקר, לרובנו הוא גם עוזר למתן אנרגיה ושיפור הריכוז במהלך היום, למעשה הוא נחשב למשקה האהוב ביותר בעולם. הנה 10 עובדות שאולי לא ידעתם על קפה.

1. את הקפה גילו ממש במקריות – בערך בשנת 800 לספירה, מספר רואי צאן הבינו שאחרי שהכבשים שלהם תוך כדי טיול מתנהגות בצורה מוזרה ואנרגתית, זאת אחרי שהן אוכלות תרמילים כהים. מסתבר שהיו אלה תרמילי הקפה.
2. קיימים בעולם שני סוגים של קפה – אמנם יש המון טעמים שמייצרים מהם, אבל למעשה, יש רק שני סוגים של פולי קפה. הראשון נקרא ערביקה והשני רובוסטה. הסוג השני מכיל פי 2 יותר קפאין מהסוג הראשון.
3. מדובר בעצם בפרי – הקפה גדל על שיחים, בעיקר בדרום אמריקה בברזיל ומדובר בעצם בסוג של גרגירים שממש מזכירים דובדבנים.
4. יש שטוענים כי שתיית קפה מסייעת לשפר ביצועים ספורטיביים – רכיבים פעילים ונוגדי חמצון הנמצאים בקפה מסייעים בשיפור הביצועים בין האימונים. נסו את זה בעצמכם.
5. ישראל מדורגת במקום ה-33 בצריכת הקפה בעולם
6. בעשר שנים האחרונות, עלצה צריכת הקפה בעולם ב-33% אחוזים.
7. עוד לפני שהתחיל הקפה להתפשט באירופה, החלו לייבא קפה מערב הסעודית דרך ונציה. כמה נזירים, ניסו לבקש מהאפיפיור להוציא את המשקה מחוץ לחוק אבל הוא לא הסכים בטענה שזה יהיה ממש חטא, אם רק עובדי האלילים, יהיו אלה שישתו אותו.
8. בשנת 1716 כמה סוחרים הולנדיים הביאו ללואי ה-14 שהיה אז מלך צרפת, עץ קפה משלו. כמה מליונים של עצים צמחו מהעץ הזה.
9. בברזיל מייצרים 40 אחוז מהקפה בעולם.
10. מקור השם קפוצ‘ינו הוא מאיטליה כמובן אבל במקור מדובר בשם שהגיע ממסדר נזירי הקפוצ‘ון שלמעשה הצבע של התלבושת שלהם דומה בדיוק לכוס קפוצ‘ינו.

קטגוריות: בלוג