אור יהודה היא עיר שמשגשגת מאוד בשנים האחרונות. התושבים האיכותיים שלה הופכים אותה להיות מה שהיא והדאגה לחינוך ורווחה בעיר מאוד משמעותית. יש לא מעט מרכזי חינוך בעיר וישנם תלמידים רבים באור יהודה שלומדים בבתי הספר, התיכונים והמכללות. הורים לילדים שלומדים במערכת החינוך רוצים להעניק לילדיהם את הטוב ביותר ואחת הדרכים לדאוג לעתידם של הילדים היא לבצע אבחון דידקטי לקויות למידה כאשר מתגלים סימנים ללקויות מסוימות.

אבחון דידקטי – זיהוי של לקויות למידה

אנשים נוטים לחשוב שיש כמות מועטה של לקויות למידה כדוגמת 'הפרעת קשב וריכוז 'ו-' דיסלקציה' אך הם יתפלאו לשמוע שישנן המון לקויות למידה מכל הסוגים וכל אחת משפיעה בדרך קצת שונה מהאחרת. כתוצאה מכך, לא כל כך פשוט לזהות ולאבחן לקות למידה מסוימת, במיוחד אם אתם לא אנשי מקצוע. בדרך כלל ניתן להבחין בסימנים ללקויות למידה בסוף תקופת הגן או בתחילת התקופה בבית הספר. ילדים עם קשים מוטוריים או יכולות נמוכות בדיבור, בקריאה ובכתב עלולים לסבול מלקויות למידה שגורמות למוח שלהם לפעול קצת אחרת. לעתים, לקויות הלמידה מתגלות רק בשלבים מאוחרים יותר כתוצאה מאירוע טראומטי מסוים או סיבות נוספות.

תלמידים רבים בכל מוסדות החינוך מתקשים להדביק את הפער בינם לבין שאר בני כיתתם וזה בא לידי ביטוי לא רק בציונים וביכולות אלא גם בריכוז ובהתנהגות שלהם. לעתים, התסכול הרב שנובע בגלל חוסר היכולת שלא באשמתם גורם להם ליצור אופי שנראה עקשן או מרדני אך זה בא כמגננה. על מנת שזה לא יקרה חשוב לפנות למכון לבצע אבחון דידקטי בהקדם האפשרי כדי שמאבחן מקצועי יוכל לתת חוות דעת והמלצותיו.

תהליך של אבחון הדידקטי

האבחון הדידקטי הוא לא אבחון קשה בכלל. ניתן לעשות אותו במפגש אחד או יותר ואורכו הוא סך הכל כ-6 שעות. הבחון כולל שיחה עם הנבדק \ הורי הנבדק, איסוף נתונים מהצוות החינוכי במוסד בו הוא לומד ומבחנים מעשיים לנבדק כאשר בסופם מסיק המאבחן את מסקנותיו ונותן את המלצותיו. המלצות אלו מקנות כלים לנבדק ומאפשרות לו להגיע להישגים טובים יותר בעתיד, כי עכשיו הוא יודע להתמודד עם הקשיים בהם הוא נתקל.

היכן יכולים תושבי אור יהודה להיבחן?

לא לחינם נקראת העיר אור יהודה המרכז של המרכז – היא ממוקמת במרכז במקום שמקנה לה גישה מהירה לכל הערים המעניינות במרכז ולכן, בעוד שתושבי ערים אחרות צריכים לנסוע לעתים זמן רב כדי לקבל שירותים חשובים בתחומים חשובים של חינוך ובריאות, תושבי אור יהודה יכולים לבחור את הדרך המהירה כדי לקבל את השירותים הללו. בכל הקשור לאבחון דידקטי, בפני תושבי העיר יש את האפשרות לגשת לאבחון במכוני אבחון בערים חולון, גבעתיים וקרית אונו אשר סניפי מכון הישג ממוקמים שם. עכשיו כשאתם לא צריכים להתאמץ הרבה כדי לגשת לאבחון, נצלו את ההזדמנות וצרו לעצמכם עתיד טוב יותר.